Skip to main content
Logotypy projektów unijnych, rzeczypospolitej oraz funduszów europejskich
telefon

Telefon

+48 33 8539-297
Adres

Adres

Harcerska 31, Górki Wielkie

Nasz oddział

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej oferty turnusów rehabilitacyjnych w Oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej dla Dzieci w Ośrodku „Bucze” w Górkach Wielkich. Ośrodek oferuje trzytygodniowy pobyt, w trakcie którego dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską oraz liczne zabiegi z zakresu rehabilitacji pulmonologicznej i ogólnorozwojowej. Aby uzyskać fachową pomoc w zakresie diagnostyki i rehabilitacji należy:

• skontaktować się z lekarzem POZ w celu uzyskania skierowania do PORADNI PULMONOLOGICZNEJ lub ALERGOLOGICZNEJ,

• umówić się na wizytę w poradni pulmonologicznej lub alergologicznej i uzyskać poradę oraz e- skierowanie do SZPITALA NA ODDZIAŁ REHABILITACJI PULMONOLOGICZNEJ DLA DZIECI (kod skierowania- 4311, rozpoznanie główne- nawracające infekcje dróg oddechowych).

W placówce dziecko może przebywać wraz z opiekunem. Opiekun płaci według ustalonego cennika.

Turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się obiadem, natomiast zakończenie turnusu rehabilitacyjnego kończy się śniadaniem w ostatnim dniu pobytu. Na oddziale Rehabilitacji Pulmonologicznej dla Dzieci OLR "Bucze" działa szkoła, która zapewnia nauczania w zakresie podstawy programowej szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej - uczniowie realizują program szkoły macierzystej. Oprócz zajęć lekcyjnych w ośrodku odbywają się zajęcia wychowawcze, na których dzieci i młodzież rozwijają swoje zainteresowania pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.