logoS


               Ferie zimowe to wspaniały czas na wędrówki dalekie i bliskie: poznajemy nowe miejsca, odkrywamy tajemnicze znaki i symbole, podziwiamy zachody słońca i oddychamy beskidzkim powietrzem! Najpierw odwiedziliśmy Grodziec Śląski.

                Druga wycieczka - kierunek GÓRKI WIELKIE SOJKA dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Najważniejsze to zwiedzanie Centrum Kultury i Sztuki " Dwór Kossaków w obecności wnuczki samej Zofii Kossak - Pani Anny Fenby - Taylor. Kolejna grupa miała szczęście poznać ważne fakty związane z rodziną Kossaków " z pierwszej ręki". Dziurka od klucza kryje w sobie wiele tajemnic...Był też czas na zakup pamiątkowych toreb i książek - oczywiście z autografem p. Anny, która dba o to, by Babcię Zofię i jej twórczość znało jak najwięcej osób. Obejrzeliśmy też szopkę bożonarodzeniową w pobliskim kościele oraz stanicę harcerską - dawne sanatorium.

               Kolejna wycieczka pozwoliła nam poznać jak powstaje chleb – czyli wizyta w Chlebowej Chacie w Górkach.

               Poza wycieczkami kolorowaliśmy widokówki z serii BUCZE UZDRAWIA, gdyż  pozwalają na relaks i wyzwalają kreatywność u naszych podopiecznych.

               Odwiedził nas teatr z Krakowa z przedstawieniem o witaminach. Najwięcej radości z tego spotkania miały dzieci z młodszych grup oraz dzieci z opiekunami. Szczególnie teraz, zimą, musimy pamiętać o włączeniu do naszego menu więcej CYTRUSÓW!!! To pozwoli nam w pełni cieszyć się urokami zimy!

               Nie zapominaliśmy również o odwiedzeniu naszej sanatoryjnej Bajkowozowni! BAJKOWÓZ cieszy się z każdych odwiedzin - szczególnie tych NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW i to po raz kolejny! Mamy nadzieję, że w czasie długich zimowych wieczorów, po wielu zabiegach i aktywnościach na świeżym powietrzu, w przytulnym pokoju można w towarzystwie książek porozmawiać o ważnych i ciekawych sprawach...